Tiedote 5.3.2026
Muun muassa Swallow The Sunin rumpalina tunnetun Juuso Raatikaisen sooloprojektina startannut sludge metallia soittava Sounds Of Delusion on kasvanut miehistöltään trioksi ja nyt tarjolla on myös uusi kappale, Saint.
”Näyttäisi siltä, että tarvitsemme ahneita paskiaisia johtamaan meidät itsetuhoon. On se ihmisyys sitten hienoa seurattavaa”, kertoo bändiliideri, Raatikainen.
Yhtye soittaa ensimmäisen keikkansa Kuudennella Linjalla, Helsingissä 29.5. Live-kokoonpanossa Okko Solanterä (Horizon Ignited, I Am the Night), Antti Karhu (Shining [NO], Post Pulse), Pekka Löhönen & Juuso Raatikainen. Kyseisenä keikkailtana juhlistetaan kitaristi Karhun toisen bändin Post Pulsen levyjulkkareita ja esiintymässä on myös turkulainen rock-metal hybridi Sisin.

Miksaus & masterointi Juho Räihä (SoundSpiral Audio).
Kuuntele kappale musiikkipalveluissa (Spotify, Apple Music, Tidal, Amazon Music, Qobuz, yms.): https://push.fm/fl/
Linkit:
https://soundsofdelusion.
https://www.facebook.com/
https://www.instagram.com/
Lähde: Inverse Music Group








