Tiedote 8.11.2020
Ruotsalaisen, vuonna 2002 perustetun hard rock-yhtye Crazy Lixxin piti ensin esiintyä keväällä ja sitten joulukuussa Helsingissä. Vallitseva maailmantilanne siirtää ikävä kyllä keikkaa jälleen.
Uusi päivämäärä on lauantai 13. marraskuuta 2021. Keikkapaikka on yhä Helsingin On the Rocks.
Kuusi tulista pitkäsoittoa julkaissut Crazy Lixx vie eteenpäin Kissin, Def Leppardin, Mötley Crüen, Whitesnaken, Alice Cooperin ja Bon Jovin tehokkaaksi havaittua rock’n’roll-reseptiä: All killers-no fillers, kuten Crazy Lixxin slogan kuuluu.
Crazy Lixxin viimeisin pitkäsoitto ”Forever Wild” ilmestyi toukokuussa 2019. Sen jälkeen kopla on ollut kysytty esiintyjä muun muassa Keski-Euroopan ja Japanin hard rock-festivaaleilla. Vuonna 2020 ääntä nopeampi yhtye on joutunut jarruttelemaan kyytiään muun maailman tavoin, mutta vuonna 2021 kaasu on taas pohjassa.
Make Rock Great Again, kuten Crazy Lixx virnistää.
Hyppää ”Silent Thunderin” kyytiin tästä:
Tai vapaudu ”Break Out”:
Crazy Lixx (Swe)
la 13.11.2021
On the Rocks, Helsinki
21 e (Tiketti), 23 e (ovelta)
(2.5. & 12.12. 2020 keikoille ostetut liput kelpaavat sellaisinaan uutena päivämääränä)
Jos uusi päivä ei passaa, 12.12. saakka lippuja voi vielä palauttaa linkistä.
facebook.com/crazylixx
www.crazylixx.com
www.rocks.fi
nem.fi
Kuva: Crazy Lixx
Metalliluolan uutistoimitus. Tällä hetkellä uutisia ja tiedotteita julkaisevat Ville Krannila, Pete Alander, Mikko Huuhka ja Joni Renko.