Alun loppu julkaisi suomalaista perheenisää ylistävän singlen ”Kuolleen isän päivä”

Säv: Esko Tikkala San: Esko Tikkala
MAINOS:



Tiedote 22.5.2025

Alun loppu tekee ja edustaa lopun ajan musiikkia lopun ajan ihmisille. Sitä ei mikään miksikään muuksi muuta. Yhtyeen yhdensuuntainen polku on saanut jatkoa, sillä 22.5.2025 ulostui suomalaista joka perheen isää ylistävä single ”Kuolleen isän päivä” ja sen oheen tehty video.

”Kappale on jälkikirjoitus miehelle, jollainen löytyy joka ikisestä baarista, ihan sama milloin ja mihin aikaan baariin astuu. Hän on joka alan visiönääri, tietäjä, alan mies, onnistuja ja ihmistietokone, jolla on ylivertainen ja kiistaton tulkinta sekä ymmärrys asiasta kuin asiasta. Hän on täydellinen isä..” toteaa yhtyeen kitaristi Esko Tikkala.

Kuuntele Kuolleen isän päivä musiikkipalveluissa: https://push.fm/fl/alunloppu-kuolleenisanpaiva

Katso Kuolleen isän päivä -video:

Alun loppu on:  Jaakko Anttonen (laulu), Kalle Lindfors (rummut), Esko Tikkala (kitara), Juha Skog (basso), Tommi Blom (kitara)
Alun loppu linkit: https://linktr.ee/alunloppu
Lähde: Inverse Records