Metalliluolan toimituksen vuoden levyt 2018

Vuosi 2018 lähenee loppuaan ja perinteiden mukaisesti Metalliluolan toimitukseen osallistuneet henkilöt ovat laittaneet levyt paremmuusjärjestykseen. Alta voit katsoa Metalliluolalaisten henkilökohtaiset top 5 -listat.

PETE ALANDER
1. Ghost – Prequelle
2. Turbonegro – Rock’n’Roll Machine
3. Dimmu Borgir – Eonian
4. Santiano – Haithabu-Im Auge des Sturms
5. Parkway Drive – Reverence
EP: Skyforest – Harmony

TONI HIRVONEN
1. Voices from the Fuselage – Odyssey: The founder of dreams
2. Amorphis – Queen of Time
3. Unleashed – Hunt for the white Christ
4. Stam1na – Taival
5. Architects – Holy hell

ALEKSI HURME
1. Judas Priest- Firepower
2. Sargeist- Unbound
3. Turmion Kätilöt- Universal Satan
4. Anaal Nathrakh- A New Kind of Horror
5. Ihsahn- Ámr

HANNU JUUTILAINEN
1. Judas Priest – Firepower
2. Ghost – Prequelle
3. Purest Of Pain – Solipsis
4. Visions Of Atlantis – The Deep & The Dark
5. Nita Strauss – Controlled Chaos

ILKKA ”ILE” JÄRVENPÄÄ
1. W.E.T. – Earthrage
2. Ghost – Prequelle
3. Judas Priest – Firepower
4. Perfect Plan – All Rise
5. Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators – Living the Dream

JUHA KARVONEN
1. Acherontas – Faustian Ethos
2. Amorphis – Queen Of Time
3. Dimmu Borgir – Eonian
4. Soulhealer – Up From The Ashes
5. Jedi Mind Tricks – The Bridge And The Abyss
EP: Dark Archive – Cultivate Our Blood In Aeon

MARKO KLINGBERG
1. Anaal Nathrakh – A New Kind Of Horror
2. Parius – Tales From The Eldritch Realm
3. Aborted – TerrorVision
4. A Forest Of Stars – Grave Mounds And Grave Mistakes
5. Wayfarer – World’s Blood

VILLE KRANNILA
1. Jari Tiura – King Of Lions
2. Ghost – Prequelle
3. Metal Church – Damned If You Do
4. Judas Priest – Firepower
5. Amorphis – Queen Of Time
EP: Marras – Pinnan Alle

JUSSI KRANNILA
1. Mob Rules – Beast Reborn
2. Lords Of Black – Icons Of The New Days
3. Michael Schenker Fest – Resurrection
4. Brainstorm – Midnight Ghost
5. Judas Priest – Firepower

TEEMU KUOSMANEN
1. The Night Flight Orchestra – Sometimes The World Ain’t Enough
2. Judas Priest – Firepower
3. Bonfire – Legends, Bonfire – Temple Of Lies
4. Ghost – Prequelle
5. Powerwolf – The Sacrament Of Sin

RAISA KROGERUS
1. Amorphis – Queen Of Time
2. Barren Earth – A Complex Of Cages
3. VOLA – Applause Of A Distant Crowd
4. Tribulation – Down Below
5. Summoning – With Doom We Come

MARKO LEPPINEN
1. Amorphis – Queen Of Time
2. Avatar – Avatar Country
3. Amaranthe – Helix
4. Sevendust – All I See Is War
5. Disturbed – Evolution

MIIKA MANNINEN
1. Evil-Lÿn – Disciple Of Steel
2. Earthgrave – First Snow Of The Final Winter
3. Graveshadow – Ambition´s Price
4. Crossing Eternity – The Rising World
5. Marius Danielsen´s Legend Of Valley Doom – Part 2

TOMI NOUSIAINEN-GUNNAR
1. Doro – Forever Warriors / Forever United
2. Turbonegro – Rock´n´Roll Machine
3. Metal Church – Damned If You Do
4. Judas Priest – Firepower
5. Ghost – Prequelle

TORE PEDERSEN
1. Uada – Cult of a Dying Sun
2. Vallendusk – Fortress of Primal Grace
3. Anaal Nathrakh – A New Kind of Horror
4. Wiegedood – De Doden Hebben Het Goed III
5. The Secret – Lux Tenebri

JARNO SAARINEN
1. Azaghal – Valo Pohjoisesta
2. Totalselfhatred – Solitude
3. Goats Of Doom – Rukous
4. Kroda – Selbstwelt
5. Sargeist – Unbound

MARKUS SALMELA
1. Suotana – Land of the Ending Time
2. Kroda – Selbstwelt
3. Saltatio Mortis – Brot und Spiele
4. Mono Inc. – Welcome to Hell
5. Shylmagoghnar – Transience
EP:Dark Archive – Cultivate Our Blood In Aeon

TOMI VÄÄNÄNEN
1. Ghost – Prequelle
2. Behemoth – I Loved You at Your Darkest
3. Judas Priest – Firepower
4. Immortal – Northern Chaos Gods
5. Powerwolf – The Sacrament Of Sin

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here