Metalliluola on riippumaton metallimedia, joka tarjoaa laaja-alaista näkökulmaa sekä tarkastelua raskaampaan musiikkiin ja sen ilmiöihin. Olemme yksi Suomen nopeimmin kasvava metallimedia, joka tavoittaa päivittäin tuhansia metallifaneja. Keskitymme toiminnassamme vain ja ainoastaan oikeaan asiaan.  

 

P Ä Ä T O I M I T T A J A T

Juha
Karvonen

Raskaamman musiikin suurkuluttaja, hard rockista black metalliin. Työstä ja musiikista jäävä vapaa-aika kuluu kuntosalilla, jääkiekkoa pelaten sekä customoidulla harrikalla kruisailessa. Lähellä (mustaa) sydäntä ovat myös elokuvat, lukeminen ja tietenkin perhe. juha@metalliluola.fi  

Ville
Krannila

Hevimaailmassa vaellettu jo 1980-luvulta. Monipuolisen metallimusiikkiin syventymisen, perheen sekä työn ohella ajan vievät kolme koota; kirjoittaminen, koulutus ja kuntoilu.
ville@metalliluola.fi

 

 

 T O I M I T T A J A T :

Tomi
Väänänen

tomi@metalliluola.fi

petealander

Pete
Alander

pete@metalliluola.fi

Ilkka
Järvenpää

ilkka@metalliluola.fi

Miikka
Merikoski

miikka@metalliluola.fi

 

Raisa
Krogerus

raisa@metalliluola.fi

Tore
Pedersen

tore@metalliluola.fi

Markus
Salmela

markus@metalliluola.fi

Teemu
Kuosmanen

teemu@metalliluola.fi

Jarno
Saarinen

jarno@metalliluola.fi

 

 

 A V U S T A V A T  T O I M I T T A J A T :

Marko Leppinen, Jussi Krannila, Jemi Karvonen, Tomi Nousiainen-Gunnar,
Toni Hirvonen, Alissa Juote, Jari Ala-Kahrakuusi, Marko Klingberg, Aleksi Hurme,
Jouko Posio (valokuvaaja, keikkakuvia.net), Hannu Juutilainen (valokuvaaja, blogi)

 

W E B M A S T E R ,  G R A F I I K K A : Bandmill

A D : Aki Jänkä

Mediakortti 2017

Metalliluolan fanituotteet verkkokauppa

Jos haluat levysi, ep:si tai demosi arvioitavaksi niin ota yhteyttä metalliluola@metalliluola.fi

Otamme vastaan ensisijaisesti vain fyysisiä kopioita. Sähköisesti ladattavat levyt sopimuksen mukaan. Youtube, Spotify yms streamauspalveluihin perustuvia julkaisuja emme arvioi. Jos haluat yhtyeesi Metallliluolan haastateltavaksi, niin ota yhteyttä.

Täyspitkien levyjen arvosteluasteikko on 4-10, demojen ja minijulkaisujen 0-5.

Levy-yhtiöiden, promootio- sekä jakeluyritysten kanssa sovimme aina erikseen toimintatavoista. Pidätämme oikeuden olla arvioimatta meille lähetettyjä julkaisuja. Emme erikseen ilmoita, mikäli toimitus päättää jättää tekemättä arvion. Epäselvissä tapauksissa ota yhteyttä toimitukseen.